Istnieje kategoria znaków, które istotnie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa, ale stanowią wszystko to, czego nie obejmuje norma – a więc oznakowanie ewakuacyjne uzupełniające. Ten rodzaj produktów jest świetnym dodatkowym oznaczeniem, sygnalizującym potencjalne przeszkody na drodze ewakuacyjnej.

Znaki ewakuacyjne uzupełniające – ich funkcje oraz przeznaczenie

Dużo opowiadamy na temat znaków ewakuacyjnych oraz bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Jednak na naszym blogu nie może zabraknąć również tematu oznakowania uzupełniającego. Dlaczego? Ponieważ ono także przyczynia się do przeprowadzenia szybkiej oraz skutecznej akcji ewakuacyjnej.

Choć nie są uważane za niezbędne, warto podkreślić, iż wpływają na usprawnienie ewakuacji w sytuacji zagrożenia zdrowia oraz życia ludzkiego.

Dodatkowo wpływają na bezpieczeństwo osób – informują na przykład o sposobie otwierania się drzwi czy o konieczności pochylenia głowy w danym miejscu.

Najważniejszą funkcją znaków  ewakuacyjnych uzupełniających jest fakt, iż łączy się je z podstawowymi oznaczeniami ewakuacyjnymi.

Znaki ewakuacyjne uzupełniające od TDC

Oznakowanie ewakuacyjne uzupełniające, które proponujemy w naszym sklepie, może zawierać nie tylko symbol graficzny, ale i jego pisemne wyjaśnienie.

Co więcej, nasze produkty stanowią najwyższej jakości dopełnienie systemów znaków ewakuacyjnych, zgodne z polskimi, a także międzynarodowymi normami. Tworzone są na bazie wieloletniego doświadczenia Top Design Chwaszczyno, a przede wszystkim naszej znajomości potrzeb rynku.

 

Udostępnij: