Praca ze specjalistycznym sprzętem, wśród sporej ilości osób oraz na dużych powierzchniach jest niezwykle wymagająca. Trudności mogą sprawiać nie tylko kwestie poruszania się po hali, ale także organizacja zajęć czy spełnianie przepisów BHP i przeciwpożarowych. Stąd też właściciele fabryk produkcyjnych powinni szczególnie zadbać o bezpieczeństwo osób zatrudnionych w halach. Niezbędne  okażą się znaki podłogowe, profile ochronne, znaki ewakuacyjne o dużych formatach oraz instrukcje BHP.

Znaki do hali – znaki podłogowe to podstawa!

Znaki podłogowe uzupełniające powinny znaleźć się we wnętrzu każdej fabryki, gdzie organizacja dostępnej przestrzeni jest kluczowym elementem wydajności firmy.

O jakich znakach mowa? Obrazujących nakaz, zakaz lub drogę ewakuacji. Dzięki nim zwiększa się bezpieczeństwo pracowników, którzy widzą jasną oraz czytelną informację na temat tego, czego nie należy robić w oznakowanym miejscu. Ze względu na wielkość hal, tego typu oznaczenia podłogowe są niejednokrotnie dużo bardziej widoczne, niż tradycyjne, pionowe. Dzieje się tak dlatego, zę znajdują się na poziomie wzroku pracowników, poruszających się po pomieszczeniu.

Ochrona na hali? Tylko duże znaki!

Poza oznakowaniem poziomym drogi ewakuacji, trzeba zadbać również o znaki pionowe – szczególnie w dużych rozmiarach. Dlaczego? Po to, aby były odpowiednio widoczne na hali!

Top Design Chwaszczyno ma w swojej ofercie tego typu produkty, posiadające także wymagane certyfikaty do rozmiarów aż po 50 x 50 cm i 50 x 25 cm.

Dodatkowo warto zaopatrzyć halę w znaki i potykacze oraz instrukcje BHP o dużych formatach, które zwiększą widoczność oraz czytelność ważnych informacji wpływających na bezpieczeństwo pracowników.

Naroże maszyn i urządzeń – odpowiednie zabezpieczenie

Kolejnymi elementami, które  powinny znaleźć się w zakładzie, są profile ostrzegawczo-ochronne, służące do oznaczania ostrych krawędzi czy wystających części maszyn i urządzeń.

Udostępnij: