Sprawny sprzęt, odpowiedni plan inwestycji oraz wykwalifikowana kadra pracowników. Te elementy musza znaleźć się na placu budowy. Czy wiesz jednak, co jeszcze zapewnia bezpieczeństwo i pozwala na sprawną organizację miejsca pracy? Tablice budowlane! Również one są elementem niezbędnym podczas prac remontowych czy budowlanych.

Tablice budowlane – specyfikacja

Zadaj sobie pytanie – co jest najważniejsze w kwestii oznakowania na dużym placu budowy, gdzie poruszają się ciężkie, specjalistyczne maszyny? Widoczność! Właśnie takie powinny być znaki – duże, zwykle żółtego koloru i z wyraźnymi napisami. Dodatkowym wymogiem jest oczywiście ich odporność na czynniki zewnętrze.

Rodzaje tablic budowlanych

Zacznijmy od  klasyfikacji tablic budowlanych dostępnych w sklepie Top Design Chwaszczyno.

Na budowie powinny znajdować się głównie tablice budowlane ostrzegawcze, które poinformują o ewentualnym zagrożeniu. Mają chronić zdrowie osób postronnych, jak i pracowników.

Ważnym elementem, niezbędnym na każdym placu budowlanym, są tablice budowlane informacyjne. Opisują wszelkie najważniejsze zagadnienia związane z inwestycja, a więc m. in. kto jest wykonawcą, kierownikiem budowy i jaki jest termin jej realizacji.

Szczegółowe informacje, które powinny znaleźć się na tablicy informacyjnej na budowie reguluje rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 czerwca 2002 r. w sprawie dziennika budowy, montażu i rozbiórki, tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

Pamiętaj – jak najszybciej po otrzymaniu zgody na budowę czy rozbiórkę powinieneś zadbać o odpowiednie umieszczenie tablic na terenie, gdzie będą odbywać się prace.

Udostępnij: