Węże hydrantowe – niezbędny element armatury pożarniczej

Węże pożarnicze należą do elementów wodnej armatury pożarniczej. Przeznaczone są do tłoczenia wody, roztworów wodnych lub środków pianotwórczych.

Węże pożarnicze wraz z gaśnicami i urządzeniami gaśniczymi są nieodzowne podczas akcji ratunkowych prowadzonych przez straż pożarną. Stosowane są przez jednostki pożarnicze i ratunkowe, ale znajdują również zastosowanie w przemyśle, rolnictwie, budownictwie, ogrodnictwie oraz inżynierii wodnej i lądowej.Rodzaje węży pożarniczych

Rozróżniamy dwa podstawowe typy węży pożarniczych, oba znajdują się w ofercie TDC:

  • węże ssawne – służą zazwyczaj do zasysania wody albo środka pianotwórczego; nie są przystosowana do pracy z ciśnieniem wyższym niż atmosferyczne. Są wykonane są z gumy lub PCV; zwykle zasysają środki pianotwórcze za pomocą zasysaczy liniowych i autopomp pożarniczych
  • węże tłoczne – jak sama nazwa wskazuje służą do tłoczenia wody, a także roztworów wodnych środka pianotwórczego do miejsca pożaru. Służą ochronie przeciwpożarowej budynków, zakładów i obiektów użyteczności publicznej; zaliczamy do nich węże hydrantowe oraz węże do motopomp.

Węże H-hydrantowe i W-do motopomp w ofercie TDC

Od pewnego czasu nasza oferta sprzętu przeciwpożarowego poszerzyła się o węże pożarnicze hydrantowe oraz węże do motopomp.

Węże tłoczne ze względu na średnicę wewnętrzną można podzielić na trzy kategorie:

  • węże pożarnicze o średnicy wewnętrznej 52mm – W/H 52
  • węże pożarnicze o średnicy wewnętrznej 75mm – W/H 75
 • węże pożarnicze o średnicy wewnętrznej 110mm – W/H 110

Wąż pożarniczy z łącznikiem czy bez?

W zależności od wyposażenia w łączniki rozróżnia się następujące odmiany węży:

  • ŁA – z łącznikiem ze stopów aluminium
  • ŁM – z łącznikami ze stopów miedzi
 • B – bez łączników

W naszej ofercie dostępne są w standardzie węże z łącznikami aluminiowymi. Istnieje jednak możliwość zakupu węży z łącznikami miedzianymi lub bez żadnych łączników. Na życzenie zamówimy je u producenta.

Wysoka jakość węży od TDC

Producentem dystrybuowanych przez nas węży pożarniczych jest ceniona na rynku światowym firma BEZALIN. Węże wykonane są  z wysokiej klasy surowców. Są lekkie i elastyczne (również w niskiej temperaturze) oraz odporne na działanie warunków atmosferycznych i ozon. Można je stosować w wysokich i niskich temperaturach.

Udostępnij: