Dobry hotel to miejsce, które pozwala nam czuć się komfortowo, wygodnie oraz bezpiecznie. Poza wygodnymi pokojami, odpowiednią obsługą i pysznym jedzeniem bardzo ważną kwestią staje się ochrona każdego, kto jest gościem tego miejsca. Jak o nią zadbać? Należy poznać oznakowanie bezpieczeństwa niezbędne w hotelu.

Znaki bezpieczeństwa w hotelu

Najważniejszy rodzaj znaków w hotelu to oznakowanie ewakuacyjne. Przestrzeń hotelową cechuje bowiem duża ilość korytarzy, pomieszczeń oraz kilka możliwości wyjścia z budynku. Stąd też wskazanie odpowiedniej drogi ewakuacji w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia będzie priorytetem, jakim należy kierować się myśląc o bezpieczeństwie gości.

Fotoluminescencyjne znaki ewakuacyjne

Realistyczne oznakowania zakazu palenia tytoniu 

Ważne okazać się mogą także znaki dotyczące zakazu palenia – najlepiej realistyczne, przykuwające uwagę oraz wpływające na zachowanie gości hotelowych.

Fotoluminescencyjne znaki ochrony przeciwpożarowej 

Ochrona przeciwpożarowa

Ważną kategorią znaków, które muszą znaleźć się w hotelu są także oznaczenia przeciwpożarowe. W sytuacji zagrożenia ogień bardzo szybko zajmuje znaczne części pomieszczeń, dlatego też trzeba zabezpieczać gości przed ryzykiem wystąpienia pożaru.

Najważniejsze kwestie to oznakowanie miejsc, gdzie umieszczone jest sprzęt gaśniczy:

–  gaśnica,

– hydrant wewnętrzny,

– koc gaśniczy.

– instrukcje ochrony przeciwpożarowej

Sprawdź także instrukcje ochrony przeciwpożarowej od Top Design Chwaszczyno:

SYSTEM TD – Oznakowania fotoluminescencyjne

proponujemy Ci także znaki wykonane w technologii SYSTEM TD®. Czym charakteryzują się one?  Niezwykłą estetyką i bardzo dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Takie oznakowanie posiada strukturę warstwową, dzięki czemu pigment fotoluminescencyjny jest chroniony dodatkową warstwą zabezpieczającą – wydłuża to użyteczność znaków.

zawieszki informacyjne

Hotel to także miejsce, gdzie często konieczne jest przekazanie otaczającym nas ludziom ważnej informacji w momencie, gdy sami nie jesteśmy w stanie fizycznie oznajmić im konkretnej rzeczy.

Dzieje się tak nie tylko, gdy jest się osobą odpowiedzialną za obsługę czy administrację hotelu, ale i gościem. Dlatego też warto zaopatrzyć się w zawieszki informacyjne, które służą klarownemu przekazaniu wiadomości do pozostałych osób, znajdujących się w budynku.

Stanowią one duże ułatwienie komunikacji – zwłaszcza w tak wielkich przestrzeniach, jak hotele.

Możesz zamówić także swój własny wzór – na przykład z logo Twojego hotelu!

To oczywiście niecałe oznakowanie, które powinno wystąpić w hotelu. Jeśli masz wątpliwości oraz pytania odnośnie innych znaków, skontaktuj się z Top Design Chwaszczyno – na pewno razem znajdziemy odpowiedź odnośnie Twoich wątpliwości.

Udostępnij: