Bezpieczeństwo marynarzy jest bardzo ważną kwestią, zwłaszcza, że w sytuacji zagrożenia ich życia specjalistyczna pomoc może nadejść jedynie z lądu, który zwykle jest bardzo daleko od ich rzeczywistego położenia na morzu. Jednak stosując oznakowanie na statki morskie – ochrony przeciwpożarowej, ochrony życia, instrukcje i oznaczenia – zyskuje się pewność, iż zapewnienia się im bezpieczeństwo oraz zapobiega wszelkim wypadkom.

Statki morskie a znaki – dlaczego są tak potrzebne?

Każdy błąd podczas pracy na morzu oznacza zwykle spore niebezpieczeństwo dla podróżujących statkiem marynarzy. Problemem jest zwykle odległość – akcja ratunkowa może zostać podjęta jedynie z użyciem sprzętu znajdującego się na pokładzie.  Mimo dostępności środków transportu, które pozwalają na szybkie dotarcie do statku w sytuacji zagrożenia najbardziej liczą się pierwsze minuty, a wręcz sekundy.

Dlatego też, aby odpowiednio chronić marynarzy należy sięgnąć po wszelkie środki zapobiegawcze, które zminimalizują ryzyko wystąpienia niebezpieczeństwa. Ważne jest również umieszczenie czytelnych i jasnych informacji, jak należy zachować się w kryzysowych sytuacjach na morzu.

Co równie istotne, znaki znajdujące się na statku powinny być fotoluminescencyjne, tak, aby łatwo było dostrzec je oraz odczytać w ciemności.

Top Design Chwaszczyno oferuje właśnie takie oznakowanie. Oto jego kategorie:

fotoluminescencyjne  znaki ochrony przeciwpożarowej

fotoluminescencyjne  znaki ochrony życia

fotoluminescencyjne instrukcje na statki morskie

fotoluminescencyjne znaki i systemy oświetlenia dolnego – Low-Location Lighting System (LLL)

Pełna ofertę znajdziecie na naszej stronie!

Udostępnij: