Lampy ewakuacyjne – zapewnij bezpieczeństwo w auli,  na hali czy stadionie

Podstawowe zadanie, jakie mają lampy ewakuacyjne to oświetlenie z odpowiednim natężeniem dróg ewakuacji oraz pomieszczeń, w których przebywa duża liczba ludzi. Oświetlenie awaryjne jest nieodzownym elementem wyposażenia ewakuacyjnego większych sal, stadionów, hal i obiektów użyteczności publicznej.

Oznaczenia ewakuacyjne umożliwiają sprawną i bezpieczną ewakuację z zagrożonych miejsc. Zapobiegają też panice, która może się przyczynić do zwiększenia liczby ofiar pożaru, czy innego niebezpieczeństwa. Wskazują wyjście ewakuacyjne z budynku w przypadku awarii zasilania podstawowego.

AWEX – nowy dostawca naszych lamp

TDC stale poszerza i unowocześnia swoją ofertę znaków bezpieczeństwa. Zapewniamy najlepsze parametry produkowanych przez nas oznaczeń, a towary których nie wytwarzamy sami, sprowadzamy od renomowanych producentów. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z liderem rynku oświetlenia awaryjnego, produkującą lampy i oprawy firmą AWEX.

Firma AWEX istnieje od 2002 r. dostarcza szeroką gamę lamp i systemów przeciwpożarowych, spełniających standardy norm europejskich. Produkty AWEX wyróżniają wysokiej jakości podzespoły, bogate wzornictwo, unikalny design, łatwy montaż, różnorodność mocy i bezpieczeństwo.

Lampy ewakuacyjne AWEX w ofercie TDC

Naszym klientom możemy zaoferować wiele rodzajów i typów lamp awaryjnych firmy AWEX. Lampy ewakuacyjne występują w dwóch wersjach funkcjonalności:

    • jednofunkcyjne (jednozadaniowe) – to lampy, aktywowane przy zaniku zasilania zewnętrznego; zapalają się w sytuacji zaniku napięcia w sieci
  • dwufunkcyjne (dwuzadaniowe) – lampy, które pracują przez cały czas; zapewniają ciągłe świecenie, zarówno podczas prawidłowego zasilania, jak i jego zaniku.  

Zarówno wersja jednofunkcyjna, jak i dwufunkcyjna gwarantuje przynajmniej trzygodzinny czas świecenia po zaniku zasilania sieciowego. Duży wybór wzornictwa, kolorystyki i sposobu montażu gwarantuje, że oprawy ewakuacyjne sprawdzą się w każdym pomieszczeniu i rozmaitych warunkach projektowych. Lampy awaryjne mogą być montowane jako naścienne albo podstropowe.

Czy będzie to lampa płaska- montowana na ścianie:

Czy lampa podwieszana pod sufitem:

Zamów własny piktogram!

Lampy awaryjne AWEX stosuje się razem z piktogramami ewakuacyjnymi firmy AWEX, które można nalepiać bezpośrednio na powierzchnię lampy.

Możemy również wykonać same piktogramy na zamontowane już wcześniej lampy awaryjne innych firm. Niezbędne jest podanie jedynie wzoru znaku, który ma być umieszczony na lampie, oraz rozmiaru klosza, na którym piktogram będzie naklejany.

Udostępnij: